W 2009 roku, po umieszczeniu na stronie www.fotografika.i-csa.com  pana Michała Kurca  wyboru moich fotografii w podstronie z cyklu "Pasjonaci z Węgrowa" nawiązała ze mna kontakt redektor dwumiesięcznika  "medycyna i pasje" wydawnictwa CZELEJ. Efektem kilku spotkań i znacznie wiekszej ilosci korespondencji był artykuł p.t"Podwodny Matrix" z podtytułem "O lekarzach, którzy zarażaja nurkowaniem". Atrykuł wykorzystujący wywiad ze mną i ilustrowany w przeważającej części moimi ( i Marcina) zdjęciami.

 

Wystarczy popatrzeć w galerii "PUBLIKACJE, WYSTAWY I INNE....".

24.09.2010 podczas sesji Rady Powiatu w Starostwie Powiatowym w Węgrowie zainaugurowano wystawę moich prac fotograficznych spod wody. Tych samych, które są zawarte w kolejnych galeriach, głównie z lat wczesniejszych. Wyboru ( niezaangażowanego i bez nacisków) dokonała córka P.Dr. Bartoszuk, ja nie potrafiłem  pozabijać własnych dzieci i zejść poniżej pewnej liczby zdjęć. Było tradycyjnie -"..rąsia, dyplom, goździk, misio ....", dużo oklasków. Z mojej strony deklaracja współprowadzenia lekcji biologii (już to kiedyś robiłem!) i apel o inwestycje ekologiczne w powiecie . Hm ! Szybka, krótka piłka. I już. Wisi ! I ma wisieć miesiąc.

 

Krótka relacja  z impry w obiektywie Pana Michała Kurca w Galerii "PUBLIKACJE, WYSTAWY I INNE....."

Dn.07.10.2010 r w "Tygodniku Siedleckim" nr 41(1477) ukazała sie relacja z tego samego wydarzenia pod tytułem "Fotograficzna pasja doktora Waldemara Krzywani - CHIRURG POD WODA" Tygodnik Siedlecki w Powiatach str IX.

Dn.07.10.2010 na oficjalnej stronie internetowej Starostwa powiatowego www.powiatwegrowski.pl pod linkiem WYDARZENIA ukazała sie również relacja z wernisażu powyższej wystawy z kilkoma zdjeciami ilustującymi i skrótem biograficznego folderu autora (czyli mojego!).

Dn.21.10.2010 otrzymałem od P.Naczelnik H.Kietlińskiej nowy numer lokalnych "Wieści Węgrowskich" z artykułem "Podwodny świat" z kilkoma zdjęciami z wernisażu i skrótem notki biograficznej folderu wystawy.

Zobacz galerie "WYSTAWY, PUBLIKACJE I INNE...."

Też cieszy !

Dn.06.12.2010 r. w paśmie porannym Katolickiego Radia Podlasia wyemitowano wywiad ze mna na temat nurkowania.

Niestety skrócony do tylko 4-ch minut ze wzgledów ramówki !!!!

Niestety !

r. odbył sie finał II Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Lekarzy "Okiem Eskulapa", organizowanego przez Śląską Izbe Lekarską w Katowicach. Wysłałem na ten konkurs 9 zdjęć w poczuciu chęci skonfrontowania swoich emocji podwodnych, z tymi, którzy uważają, że mają coś do powiedzenia obiektywem w innych stadiach wrażliwości. Niespodzianka polega na tym , że na prawie 80-ciu autorów i prawie 280 zdjęć dwa (3?, 4?) moje zdobyły II-gie miejsce w jednej z trzech kategorii, następne wyróżnienie w nastepnej kategorii. A  jury utworzone było z profesury sląskich uczelni artystycznych i artysty fotografika ( o ile dobrze zrozumiałem). Chyba jest to powód do dumy?!?

 

Na wernisaż i wręczenie nagród oczywiście nie pojechałem "zarobiony" dyżurem czwartkowym , w perspektywie takiego samego dyżuru sobotniego. Czyli w piatek miałbym objechać 2 x 400 km. i samo spotkanie z występami wdzięcznych rodaków. Wolałem przeżyć i iść bez entuzjazmu na dyżur. A nagrody (dyplomy , podręczniki i albumy fotograficzne) nadeszły pocztą . Relacja z imprezy , prezentacja moich zdjęć i ich konkurentów - w "Galerii" w dziale  "Publikacje, wystawy i inne...."